Istorija

Klubo 20 metų gimtadienis

Braziliško džiu-džitsu komanda „Voras” gyvuoja nuo 1999 metų ir yra pati seniausia BJJ komanda Lietuvoje.

Dar iki susiformuojant braziliško džiu-džitsu treniruočių formatui, kovos menų klube, kuris buvo įkurtas 1994 metais, vyko imtynių treniruotės, derinamos su kovine savigyna ir aikido praktika, kuri tuo metu buvo pagrindinė klubo veiklos kryptis.

1999 metų pradžioje grupelė aikido klubo narių išvyko pas savo kolegas į pirmąjį atvirą BJJ seminarą Lenkijoje, kurį vedė Ramolo Barros – legendinio Riksono Greisio (Rickson Gracie) vyriausiasis instruktorius Havajuose. Seminaras paliko gilų įspūdį ir nustebino atradimu, kad braziliškas džiu-džitsu stilius yra toks panašus į tai, kas ilgą laiką buvo derinama gimtojo klubo treniruotėse. Tai buvo labai artima tiek savo dvasia, tiek forma.

Tų pačių metų pabaigoje įvyksta pažintis su Džo Moreiros (Joe Moreira – vieno iš pirmųjų, į Europą atvežusių brazilišką džiu-džitsu) mokiniu Rojumi Harrisu (Roy Harris), ir kartu su kolegomis iš Lenkijos įsiliejama į tarptautinę Roy Harris’o akademijos (Roy Harris International Academy) veiklą.

Su šia akademija klubas palaikė ryšius iki pat 2009 metų, kai Roy Harris nustojo keliauti iš JAV į Rytų Europą. 2008 metais Lenkijoje Tarptautinės Roy Harris Akademijos vardu, klubo „Voras” vadovui ir treneriui buvo suteiktas pirmas Lietuvoje purpurinis BJJ diržas.

Apie 2007-2008 metus Lietuvoje prasidėjo gyvesnė braziliško džiu-džitsu veikla, buvo organizuojami pirmieji seminarai, kuriuos vedė kvalifikuoti ir pripažinti BJJ meistrai iš užsienio.

Įsimintini buvo 2009-ieji. Leonardui Vieirai (Leonardo Vieira), vienam ryškiausių BJJ atstovų pasaulyje, rekomendavus, iš Brazilijos į Kauną atvyko Rodrigo Kavaka (RodrigoCavaca – pasaulio čempionas purpurinių, rudų ir juodų diržų kategorijose) su kuriuo užsimezgė draugiški santykiai ir bendradarbiavimas. 2009 metų pradžioje Portugalijoje klubo „Voras”auklėtinis Modestas Povilaitis  tapo pirmuoju lietuviu, iškovojusiu Europos braziliško džiu-džitsu čempiono titulą suaugusiųjų (Adult) kategorijoje. Tų pačių metų pabaigoje įvyko pirmasis Lietuvos braziliško džiu-džitsu čempionatas, kuriame sėkmingai startavo ir kiti klubo „Voras” nariai.

Bendra nuotrauka iš Rodrigo vizito „Voro” treniruočių salėje

Toliau sėkmingai vystosi klubo veikla, auga kolektyvas, į jį įsilieja daugiau jaunų narių, atsiranda naujų tendencijų ir tuo pačiu išlaikomos senos klubo tradicijos. Klubas dalyvauja įvairiuose seminaruose ir nepaisant to, kad sportinės varžybos nėra klubo veiklos pagrindas, sėkmingai pasirodo Lietuvos ir tarptautinėse varžybų arenose.

„Voro” klubas išugdė daugiau kaip 20 mėlynų diržų, 5 purpurinius ir 2 rudus diržus. Šiai dienai tai daugiausia spalvotų BJJ diržų išugdęs klubas Lietuvoje. 2015 metais klubo vadovas Renardas Gustainis iš Rodrigo Cavaca rankų gavo juodą BJJ diržą. Tai yra trečiasis juodas diržas Lietuvos braziliško džiu-džitsu istorijoje.

Klubo „Voras” senbuviai, pionieriai, pirmieji mynę takus į šio kovos meno populiarinimą ir pripažinimą, džiaugiasi, kad šiandien Lietuvoje yra gausus būrys sparčiai tobulėjančių entuziastų, kurie į naujas aukštumas kelia bendrą Lietuvos braziliško džiu-džitsu lygį. Tuo pačiu dabartiniai kolektyvo nariai džiaugiasi patys būdami šio judėjimo dalimi.

2015 metai