Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kalbeki/domains/voras-bjj.lt/public_html/wp-includes/post-template.php on line 316

Iš saulėtos Brazilijos į snieguotą Lietuvą

Kaune sausio 19-27d., jau antrą kartą viešėjo svečias iš Brazilijos – Rodrigo Cavaca (Kavaka). Rodrigo Cavaca yra vienas pagrindinių „ChackMat BJJ“ organizacijos (įkurėjas ir vadovas – Leo Vieira) narių. Taip pat jis yra savo akademijos „Cavaca Jiu-Jitsu“ vadovas. Nors akademija gyvuoja tik keli metai, bet be pagrindinės Rodrigo akademijos Santos mieste, jai dar priklauso 11 akademijų San Paulo valstijoje, dar (kol kas) 1-na JAV ir 1-na Lietuvoje (ChackMat-Cavaca-Titanas). Rodrigo Cavaca yra praeitų metų Pasaulio Čempionato (BJJ Mundial) vicečempionas, ultra sunkioje svorio kategorijoje.

Kaune, „Titano“ sporto klubo salėje, Rodrigo du kart per dieną vedė treniruotes, o savaitgalį pravedė „Gi & No Gi“ (technikos su ir be kimono) seminarą. Treniruotėse svečias stengėsi parodyti ir išmokyti pačių „einamiausių“ technikų šiandieniniame bjj elito pasaulyje. Kad Rodrigo mokymas yra tikrai nuoširdus ir kad jis nelaiko jokių „paslapčių“ užantyje, galėjo įsitikinti visi dalyvave renginyje.
Labai džiugina faktas, kad pagaliau seminaras tapo galimybe susitikti visiems Lietuvos bjj mėgėjams vienoje vietoje ir susivienyti bendros idėjos vardan. Manau, kad visiems renginio dalyviams tai buvo įdomiai ir naudingai praleistas laikas, o renginio organizatoriams didžiulė parama.
Be salės šeimininkų ir mūsų klubo narių, renginyje dar dalyvavo Kauno I-mo Pulko ir Policijos Mokyklos dziudo ir sambo meistrai. Net trijų džiu-džitsu klubų („Džiudžitsu.lt“, „Gracie Barra“, „Vendetta“) atstovai iš Vilniaus. Šakių džiu-džitsu klubo „Ošimas“ nariai. Ir, kas mus visus labai nudžiugino, Panevėžio dziudo klubo atstovai. Atrodo, kad tai bus braziliško džiu-džitsu judėjimo pradžia Panevėžyje.

Kiekvieną kartą kai sužinome kad atsirado naujas bjj klubas, – labai džiaugiamės, nes tai reiškia kad braziliško džiu-džitsu populiarumas Lietuvoje auga.

Lietuviai jau istoriškai pasižymi tuo, kad labai sunkiai priima naujoves. Kai progresyviausiose pasaulio šalyse bjj augimas jau stabilizuojasi (auga daugiau ne naujų akademijų skaičius, bet jų skaitlingumas), tai Lietuvoje tik dabar pastebime įsisąmonintą šio judėjimo pradžią. Palyginus net su mūsų kaimynais lenkais, kur pirmos bjj apraiškos atsirado 1999 metais lygiai kaip ir Lietuvoje, Lenkija šiai dienai jau turi 10 juodo diržo savininkų, kurie išaugo savo šalyje. Kita vertus, atrodo, kad šiuo atveju, šiandien mūsų padėtis kur kas geresnė, nei kitose mūsų kaimyninėse šalyse.

O, kad braziliško džiu-džitsu populiarumas didžiulis (ir ne be pagrindo), rodo ir tas faktas kad ką tik pasibaigusiame 7-tame Europos Atvirajame BJJ Čempionate dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius – daugiau nei 1500 dalyvių, o varžybos vyko net keturias dienas. Šiame čempionate, vykusiame Lisabonoje (Portugalija) sausio 28-31d., dalyvavo ir 5 lietuviai, visi dalyvavę Rodrigo Cavaca treniruotėse Kaune.

Lietuviams didžiausią pergalę vėl pelnė Marius Gudas, atstovavęs „CheckMat-Cavaca-Titanas“. Marius, kol kas, nepatyręs nei vieno pralošimo bjj turnyruose, užėmė 1-mą vietą purpurinių diržų kategorijoje (iki 36metų amžiaus grupje) savo (-94kg) ir absoliučioje svorio kategorijose. Už ką, Rodrigo Cavaca suteikė pirmą bjj rudą diržą Lietuvoje. Su kuo mes visi ir sveikiname Marių! Dar priminsiu, kad Marius yra ir Atviro Skandinavijos Čempionato, vykusio šį rudenį Stokholme, purpurinių diržų kategorijos nugalėtojas.

Taip pat gali džiaugtis ir Vilniaus „Gracie Barra“ ir „Vendetta“ klubai. Buvęs kaunietis Darius Rudzevičius iš „Gracie Barra“, taip pat praleidžiantis nemažai laiko treniruodamasis „Titano“ klube, po dviejų sėkmingų kovų, iškovojo 1-mą vietą baltų diržų divizijoje, Senijorų (iki 41 m.) amžiaus grupėje, super sunkaus (-100,5kg) svorio kategorijoje. Manau, tai gera proga Vilniaus „Gracie Barra“ klubui papildyti savo gretas dar vienu mėlynu diržu. Sveikiname! „Vendettos“ klubo atstovas Konstantin Mokšin, jau patyręs kovotojas kitose kovinėse šakose, pelnė 2-rą vietą baltų diržų divizijoje (Masters amžiaus grupėje iki 36metų) -70kg svorio kategorijoje. Sveikiname Konstantiną su sėkmingu startu! Tai antras sidabro medalis šiam Vilniaus kolektyvui Europos Čempionate. Pirmąjį, prieš du metus pelnė S. Greičicho, purpurinių diržų divizijoje (Adult kategorijoje, -70kg. svoryje).

Deja, sėkmė nelydėjo mūsų klubo atstovo Modesto Povilaičio. Modestas, šį kartą nusprendęs kovoti sunkesnėje nei įprastai svorio kategorijoje, suaugusiųjų mėlynų diržų divizijoje, antroje kovoje nusileido būsimam šios ir absoliučios kategorijos nugalėtojui Michailidis Andreas (Gracie Barra) iš Graikijos. Michailidis Andreas yra tituluotas ir vienas stipriausių Graikijos kovotojų, atstovaujantis „GB Draculino“ komandą. Michailidis taip pat sėkmingai kovoja ir MMA turnyruose Graikijoje, svorio kategorijoje iki 100kg. Savo svorio kategorijoje Michailidis visas kovas baigė pirma laiko skausminiais veiksmais. Gaila, žinoma, kad burtai lėmė susitikti su pačiu stipriausiu varžovu jau antroje kovoje, bet kaip sakoma – laimi stipriausias.

Nesėkmę šį kartą patyrė ir Donatas Uktveris atstovavęs „Roger Gracie Academy“, kaip ir Modestas, startavęs sunkesnėje svorio kategorijoje. Iš varžybų jis pasitraukė taip pat po vienos pergalės mėlynų diržų kategorijoje.

Nežiūrint į pergales ar pralaimėjimus, sportininkų meistriškumas auga akyse. Tai pažymėjo ir mūsų svečias Rodrigo Cavaca. Kad tai ne tušti žodžiai jis patvirtino suteikdamas net 5 mėlynus diržus seminaro Kaune, pabaigoje. Tarp jų, mėlynu diržu, buvo pagerbtas ir mūsų klubo „Voras“ senbuvis, Kęstutis Paulikas. Kuo mes labai džiaugiamės ir su kuo jį visi sveikiname! Taip pat, su įvertinimu sveikiname ir „Titaniečius“ – Donatą, Saulių ir Edvardą, bei Egidijų, atstovaujantį Šakių klubą „Ošimas“ (tai, beje, pirmas bjj diržas Šakiuose, su kuo sveikiname visus šakiečius!).

Kad būtų galima dar labiau džiaugtis savo šalies bjj atstovų laimėjimais, norėtusi matyti ir dažniau minėti jaunesnės kartos atstovus. Kol kas, mes dažniausiai džiaugemės jau „brandžių“ vyrų pergalėmis, kurie bjj varžybose kovoja Masters arba Senior kategorijose. Priminsime, kad kol kas vienintelis, Modestas Povilaitis yra Europos Čempionato nugalėtojas Adult(suaugusiųjų) klasėje. Be to, Modestas neturėjo jokios išankstinės imtynių patirties prieš pradėdamas treniruotis džiu-džitsu. Smagu žinoma, kai buvę kitų imtynių atstovai pamilsta braziliško džiu-džitsu imtynes ir rodo entuziazmą ir puikius rezultatus, tuo keldami ir bendrą džiu-džitsu imtynių lygį Lietuvoje. Bet ypatingą džiugesį sukelia jaunuoliai kurie yra išaugę „lietuviško džiu-džitsu“ dirvoje ir rodo gerus darbo rezultatus. Tuo patvirtindami, kad mūsų bjj praktika yra teisingame kelyje. O jaunų, pajėgių pelnyti pergales kovotojų, yra tikriausiai visuose klubuose.

Dėl šios priežasties mes labai džiaugiamės, kai galime pas save priimti vienus geriausių pasaulyje bjj kovotojų ir mokytojų, kurie noriai atvyksta mums į pagalbą. Jų treniruotėse ir seminaruose turi galimybę dalyvauti visi jauni žmonės, kurie dėl finansinės priklausomybės neturi galimybių išvažiuoti pas bjj meistrus į užsienį. Kiekviena treniruočių sesija su tokiu meistru kaip Rodrigo Cavaca ar pan., jaunai ir imliai asmenybei palieka tikrai teigiamą „pamatų korekciją“, ant kurios jie toliau stato savo džiu-džitsu meno statinį.

O kad būtų imanoma mūsų šalyje matyti kuo daugiau ir dažniau tokių svečių, reikalingos mūsų visų bendros pastangos ir geranoriškumas. Tik susivienydami (bent tokiomis progomis), galime leisti sau kviestis panašaus lygio mokytojus. O, turėti savo patikimą globėją, nori kiekvienas kolektyvas. Tačiau, Lietuvoje maža entuziastų grupelė atskirai, negali sau leisti tokios prabangos kaip dažnai ir ilgesniam laikui kviestis elitinius šio meno atstovus. O susivienydami – mes pajėgūs tai padaryti. Taip Lietuvoje gali vystytis ir maži kolektyvai, turintys simpatijas vienoms ar kitoms pasaulyje pripažintoms bjj mokykloms.

Šis, Kaune vykęs renginys su Rodrigo Cavaca, kaip tik ir buvo tokio solidarumo pavyzdys. Ačiū visiems bendrai dalyvavusiems treniruotėse, ypač atvykusiems iš kitų miestų! Didelis ačiū organizatoriams, bei salės šeimininkams! Ir didelė padėka Rodrigo už jo pastangas! Šis renginys praturtino mus visus nuostabiais prisiminimais.

Pabaigai pasisidžiaugsime Rodrigo Cavaca pergale Atvirame Europos Čempionate, kur Rodrigo tapo ultra sunkios +100,5kg. svorio kategorijos nugalėtojas juodų diržų kategorijoje.

Rodrigo kovėsi ir (laikomu pačiu prestižiškiausiu visų čempionatų) finale absoliučioje juodų diržų kategorijoje, kur jis nusileido vidutinės svorio (-82kg.) kategorijos nugalėtojui, brazilui Gustavo „Guto“ Campos (Atos). Ir tai tapo šio čempionato sensacija.

1 Comment on "Iš saulėtos Brazilijos į snieguotą Lietuvą"

  1. buvau dvejuose seminaruose paliko ziauriai gera ispudi matosi kad geras meistras.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*