Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kalbeki/domains/voras-bjj.lt/public_html/wp-includes/post-template.php on line 316

Metams baigiantis – Braziliško džiu džitsu šventė

Metam baigiantis, paskutinis rudens savaitgalis buvo pažymėtas ypatingu įvykiu visiems braziliško džiu džitsu (bjj) mėgėjams. Lietuvos Žemės Ūkio Universiteto dziudo sporto mokyklos imtynių salėje, Kauno raj., įvyko I-sis BJJ Lietuvos Čempionatas. Pagrindinis šio renginio iniciatorius – „Titano“ klubo džiu džitsu treneris, Kauno raj. dziudo sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojas Egidijus Brazys, kuriam nuolatinis klausimas, „kada gi bus džiu džitsu varžybos Lietuvoje?“, jau tapo nepakenčiamu. Sutelkę pastangas su kitu „nepataisomu bjj gerbėju“ – kolega Donatu Uktveriu (kuriam, suorganizuoti bjj varžybas Lietuvoje tapo galimybe įgyventinti savo seną troškimą), nuveikė titanišką darbą, kad ši senai puoselėta idėja taptų realybe.

Asmeniškai labai džiaugiuosi, kad (pradedant 2004m.) nekartą turėtas ketinimas suorganizuoti tokias varžybas sėkmingai įsigyvendino per atsiradusius tinkamus žmones ir susiklosčius palankiom aplinkybėm, tuo pačiu sutapdamas su braziliško džiudžitsu 10-mečiu Lietuvoje. Tačiau tikras bjj judėjimas Lietuvoje prasidėjo maždaug prieš 2 metus, kai atskirų žmonių, praktikuojančių džiu džitsu, pastangos ėmė vienytis. 1-sis BJJ Čempionatas tapo nauju atskaitos tašku braziliško džiu-džitsu istorijoje mūsų šalyje. Organizatoriai labai tikisi, kad netikėto susidomėjimo sulaukęs čempionatas, nepraras traukos ir taps tradiciniu renginiu Lietuvoje, harmoningai įsiliedamas ir papildydamas gražią Lietuvos sportinių imtynių šeimą. Netgi kitų imtynių atstovai (nepraktikuojantys džiu džitsu) įsitikino, kad bjj varžybos yra visai kitokio pobūdžio nei tradiciškai Lietuvoje vykstantys dziudo, sambo ar kitų imtynių turnyrai. Be to, nepamirškime kad 2016 metais Olimpinės Žaidynės vyks Brazilijoje. Todėl yra didelė tikimybė, kad bjj taip pat gali tapti Olimpine sporto šaka. Taigi, populiarinti bjj Lietuvoje, gali būti labai perspektyvu… O bjj populiarumas pasaulyje labai didelis ir vis dar auga.

Kaip jau minėjau, netikėtai turnyras sulaukė didelio susidomėjimo. Pradžioje planuotos mažos varžybos be pagrindinių bjj favoritų Lietuvoje. Geriausiu atveju tikėtasi bent 30 dalyvių. Varžybos buvo orientuojamos į tuos, kurie neturi galimybių (ar noro) vykti į bjj turnyrus užsienyje, bet netikėtai tapo renginiu, pritraukusiu beveik 90 dalyvių (užsiregistravę buvo net 96), kurie varžėsi trijose kategorijose. Varžybos, prasidėjusios ankstų rytą, užsitęsė iki vėlumos.

Paprastai bjj gi (kovos su kimono) turnyrai vyksta suskirstyti pagal amžiaus, svorio ir kvalifikacijos (diržų) kategorijas. Tačiau, neturint galimybių suorganizuoti varžybas pagal tradicinį „šabloną“, dėl objektyvių priežasčių buvo nutarta (šią mintį dar prieš 2 metus pasiūlė kolegos iš Lenkijos) suskirstyti kovotojus į dvi kategorijas pagal imtynių patirtį – iki ir virš 2 metų imtynių patirties. Pradėjus organizuoti turnyrą paaiškėjo, kad būtina dar viena kategorija – dalyviams iki 18 metų amžiaus. Varžybos tapo galimybe susitikti (iki tol pabirusiems kas sau) džiu džitsu sportininkams vienoje erdvėje ir susivienyti po viena bendra idėja. Kas ir buvo vienas didžiausių varžybų organizatorių norų. Varžybas savo dalyvavimu pagerbė ir tokie nusipelnę dziudo meistrai kaip Radvilas Matukas ir Marius Labalaukis, mma ir grappling‘o veteranai – Erikas Petraitis ir Sergėjus Greičicho ir dar daugelis kitų, pasižymėjusių Lietuvos imtynininkų.

Labai norisi pasidžiaugti mūsų klubo nariais, dalyvavusiais varžybose. Visi klubo „Voras“ nariai (išskyrus jauną sportininką Andrių Sankauską, kuris mūsų klube treniruotes pradėjo visai nesenai, bet turi didesnę dziudo imtynių patirtį) kovojo B kategorijoje ir visiems tai buvo savotiškas krikštas, nes tai – jų pirmos imtynių varžybos. Visi kovėsi viename pogrupyje (skirtingose svorio kategorijose), nors jų amžius svyravo nuo 19 iki 37 metų, o imtynių patirtis kai kurių sudarė vos kelis mėnesius. Kaip klubo vadovas likau labai patenkintas savo klubo draugų pasirodymu. Ir noriu pasveikinti visus šio istorinio turnyro dalyvius, atstovavusius mūsų klubą:
Audrių Birutį,
Andrių Sankauską,
Eldarą Markūną,
Mantą Abromavičių,
Mantą Langaitį,
Simoną Stankūną,
Vitalijų Leonovą,
Vytautą Mickevičių.

Džiaugiuosi visų jūsų pasirodymu be išimties! Šaunuoliai!
Ypatingi sveikinimai I-mo Lietuvos BJJ Čempionato nugalėtojamas: Audriui Biručiui (svor.kat.: -100,5kg.) ir Mantui Abromavičiui ( -94,3kg.).
Viso į klubą atkeliavo 6 įvairios vertės medaliai. Ačiū visiems dėl jų kovojusiems!
(Labai tikiuosi, kad tai bus akstinas visiems seniems mūsų klubo nariams, kurie dar neišvyko iš Lietuvos, vėl sugrįžti į klubą ir atnaujinti savo praktikas. O esantiems „veteranams“ atsakingiau žiūrėti į treniruotes. „Jaunimas“ nelaukia ir juda pirmyn. Jei ilgai vilkinsit savo sugrįžimą, vėliau dabartinis jaunimas gali skaudžiai „įspirti jums į užpakalį“! : )

Taip pat sveikinam savo kolegas iš sporto klubo „Titanas“: talentingą jaunuolį Roką Naruševičių (kovojusį A pogrupyje, nors dar toli gražu neturintį 2 metų imtynių patirties), D. Uktverio globotinį, užėmusį 2-ą vietą svor.kat. -82,3kg; Eriką Petraitį – iškovojusį 1-ą vietą svor.kat. -70kg., kuriam tai buvo pirmos varžybos su gi (kimono); Denisą Jafimenko, užėmusį 1-mą, ir Luką Janušauską užėmusį 2-ą vietą, jaunimo iki 18 metų pogrupyje.
Taip pat sveikiname mūsų klubo ir organizatorių vardu visus dalyvavusius šiame turnyre! Jūs visi tapote istorinio įvykio dalimi! Neturėdami galimybės pasveikinti visų dalyvių ir nugalėtojų atskirai – sveikiname visus klubus kurių atstovai dalyvavo šiame čempionate!

Padėka dziudo klubams iš Kauno, Vilniaus, Panevežio, Ukmergės ir kitų miestų, dalyvavusiems bjj varžybose! Sėkmingai pasirodžiusiems „Vendettos“ klubo atstovams iš Vilniaus! Brolių Smirnovų vadovaujamiems klubams Šakiuose ir Jurbarke! Vilniaus „Džiu-Džitsu.lt“ klubui! Taip pat, Kauno kudo ir karate Shidokan klubams! Ir visiems visiems kitiems, kurių čia nepaminėjau!

Didelė padėka organizatoriams: Egidijui Braziui ir Donatui Uktveriui už nuveiktą didžiulį darbą, organizuojant renginį ir už ryžtą prisiimti teisėjų pareigas (kas beje ir buvo didžiausia kliūtis varžyboms įvykti anksčiau)! Visiems talkinusiems varžybų metų! Ir ypatingai, dziudo treneriui Vytautui Budginui! Iš jų tikrai buvo pareikalauta daug kantrybės ir dėmesingumo. Tačiau be jų pagalbos turnyro suorganizuoti ir pravesti taip pat būtų neįmanoma. Padėka visiems rėmėjams, padariusiems šį renginį tikra švente! Padėka steigusiems piniginius prizus: „Absoliučios kategorijos nugalėtojui“ (500Lt. atiteko M. Labalaukiui) ir „Techniškiausiam kovotojui“ (200Lt. premija buvo skirta S. Greičicho).

Premiją „Techniškiausiam kovotojui“ skyrė Marius Gudas, sėkmingiausiai kovojantis, bjj turnyruose Europoje. Paskutinį kartą iš visų vykusių į Skandinavijos atvirą Braziliško Džiu-Džitsu Čempionatą Stokcholme (pagrindinis turnyro organizatorius – Leo Vieira), būtent Mariaus Gudo pergalė buvo svariausia – savo (-93,4kg.) ir absoliučios kategorijos nugalėtojas purpurinių diržų kategorijoje. Už ką buvo įvertintas ir pagerbtas pačios Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės (http://www.kaunoaleja.lt/?action=news&news_id=10917 ). Tai pirmas atvejis, kai aukšti mūsų šalies vadovai atkreipė dėmesį į braziliško džiu džitsu sportininkų įnašą, garsinant Lietuvos vardą.

Pabaigai norisi pasidžiaugti visais sportininkų laimėjimais per šiuos metus. Pasveikinti visus įvairių turnyrų, vykusių Portugalijoje, Anglijoje, Švedijoje ir dabar jau ir Lietuvoje, nugalėtojus, prizininkus ir dalyvius! Pasidžiaugti visais įvykiais, vykusiais šiais metais, seminarais ir treniruotėmis užsienyje su tokiais meistrais kaip Mauricio Motta Gomez, Roy Harris, John Kavanagh. Taip pat seminaru su Leo Vieiros atstovu Rodrigo Cavaca ir jo mokinio Marcus „Buchecha“ Ameida (atvykusio vietoj R. Cavacos, kuris ruošėsi ADCC turnyrui) pravestomis treniruotemis. Marcus yra paskutinio BJJ Mundial purpurinių diržų kategorijos nugalėtojas, Tarptautinio BJJ turnyro Brazilijoje ir Skandinavijoje rudų diržų kategorijos nugalėtojas. O visai nesenai ir Pasaulio No Gi Čempionato, vykusio Kalifornijoje (JAV), savo svorio kategorijos nugalėtojas. Be abejonės, tai yra nauja, kylanti žvaigždė. Ir tikrai liko puikūs prisiminimai iš treniruočių kartu su juo. Tuo pačiu visi džiaugiamės, kad šiose treniruotėse dalyvavo ir gausus naujų žmonių, susidomėjusių bjj, būrys.

Ir labiausiai mes visi džiaugiamės tuo, kad šiais metais dar daugiau nei praeitais išaugo susidomėjimas nuostabia kovos menų šaka – brazilišku džiu-džitsu!

Dėkojame visiems, kas esate drauge šiame kelyje!

Turnyro rezultatai: parsisiųsti čia.

1 Comment on "Metams baigiantis – Braziliško džiu džitsu šventė"

  1. Nuoširdūs sveikinimai visiems dalyvavusiems I-jame Lietuvos bjj čempionate. Nesvarbu su medaliu grįžot ar be jo- laimėtojai esat visi. Tikėkimės, kad I-sis bjj čempionatas nebus paskutinis ir medalių skaičius bus tik didesnis.:)))

Leave a comment

Your email address will not be published.


*