Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kalbeki/domains/voras-bjj.lt/public_html/wp-includes/post-template.php on line 316

Medaliai Anglijos „British Open“ čempionate

bjjBirželio 21 dieną, Birmingeme (Anglija), vyko Atviras Didžiosios Britanijos BJJ (Braziliško Džiu-Džitsu) Čempionatas (British Open 2009). Iš jo, Donatas Uktveris ir Modestas Povilaitis, kurie varžyboms ruošėsi kartu, į Lietuvą parvežė po medalį. Donatas tapo masters klasės (vyresnių dalyvių) vidutinio svorio, nugalėtojas, o Modestas pelnė bronzą suaugusiųjų grupėje, pusiau sunkaus svorio kategorijoje.

Į varžybas, kurios vyko vieną dieną, susirinko labai daug dalyvių – „Man pasirodė, kad dalyvių buvo net daugiau, nei Europos čempionate“ – pasakojo sugrįžęs Modestas. Kovos vyko ant aštuonių kilimų, visuose amžiaus, svorio ir kvalifikacijos kategorijose. Pagrindinis šių varžybų organizatorius Braulio Estima (Gracie Barra), šių metų pasaulio čempionato sunkaus svorio nugalėtojas. Anglija yra tarp stipriausių bjj propaguojančių šalių. Taip yra, nes (panašiai kaip ir Amerikoje) dabar ten gyvena ir treniruoja, vieni iš geriausių pasaulyje džiu-džitsu (Jiu-Jitsu) meistrai iš Brazilijos. Taigi, varžybų lygis tikrai buvo aukštas.

Dėl didelio dalyvių skaičiaus, kovos abiems mūsų kovotojams prasidėjo gana vėlai. Abu, ir Donatas, ir Modestas kovojo mėlynų diržų kategorijoje. Bėja, Modestui tai buvo pirmos varžybos šioje kategorijoje. (Prisiminkime, kad Modestas Povilaitis yra šių metų Atviro Europos čempionato nugalėtojas baltų diržų kategorijoje, o Donatas Ugtveris Atviro Bristolio miesto (Anglija) nugalėtojas mėlynų diržų kategorijoje). Pirmas kovas abu mūsų sportininkai laimėjo nesunkiai, įveikdami priešininkus didele taškų persvara. Nors, pats pirmas priešininkas Modestui pasitaikė labai stiprus fiziškai. Donatui, antrasis priešininkas vos „nepakišo kojos“,..“Jei ne Rodžeris, galėjau kovą ir pralošti“ – po pergalės, telefonu iš Anglijos, prisipažino Donatas. Donatas (atstovavęs „Roger Gracie Academy„) jau ne vieni metai treniruojasi ir palaiko gerus santykius su Roger Gracie, kuris šių metų pasaulio čempionate vėl tapo absoliučiu čempionu. Tikra garbė turėti tokį patarėją šalia aikštelės ribos. Rodžerio patarimai neliko neišgirsti, ir taip, galima sakyti, buvo pelnyta komandinė pergalė. Rodžeriui, Donato pergalė irgi, manau, buvo labai svarbi. Kadangi „Roger Gracie Academy“ nebūtų užėmusi prizinės vietos, jei Donatas būtų šią kovą pralaimėjęs. (Modestas (atstovavęs savo klubą „Voras„) iš organizatorių susilaukė raginimų taip pat prisijungti prie kurios nors komandos). Prasimušęs į finalą, Donatas užtikrintai pasiekė pergalę trikampiu smaugimu.

Modestui kelią į pergalę pastojo Luke Costello (atstovavęs Braulio Estima), kuris kitus savo priešininkus įveikė labai lengvai, visus priversdamas pasiduoti ir tapo šios kategorijos nugalėtojas. Costello jau trys metai kaip pelno pergales įvairiuose bjj ir grappling‘o turnyruose ir jau yra pasiruošęs pereiti į purpurinių diržų kategoriją. Tarp paskutinių Costello pergalių yra antroji vieta 2009 ADCC UK Trial‘e! Ir šiam oponentui Modestas nepralaimėjo nei vieno taško! Pergalę Costello pelnė tik gavęs vienu daugiau advantage (paskatinimas už geresnę padėtį). Po kovos Modestas susilaukė pagyrimų iš savo tituluoto priešininko.

Tą pačią dieną Modestas tęsė kovas atviroje kategorijoje. Pagal šio čempionato taisykles, atviroje kategorijoje galėjo dalyvauti tik sportininkai pelnę apdovanojimus savo kategorijose. Pirmą kovą Modestas nesunkiai laimėjo rankos laužimu. O antrojoje, dėl traumos negalėjusį dalyvauti lengvesnį priešininką, pakeitė „žmogus-kalnas“, arba „žmogus be sprando“ – kaip pavadino jį Donatas. „Sorry man!“ (atleisk, žmogau!) – pasakė, rankom skėstelėjęs, kovas skirstęs arbitras. Kova buvo įnirtinga, „Gal bent tris kartus jam buvau „uždėjęs trikampį“ (smaugimą), bet…“ – pasakojo Modestas. Nors šią kovą Modestas pralaimėjo nedidele taškų persvara, savo pasirodymu varžybose liko patenkintas. „Tu „kietas“ kaip velnias!“ – Po kovos stebėjosi Modesto priešininkas.

Kitą dieną po varžybų Donatas su Modestu nuvyko į Londoną į „Roger Gracie Academy„. Nors viena treniruotė šioje akademijoje kainuoja 20 £ (GBP), kaip varžybų prizininkams jiems buvo suteikta malonė treniruotis nemokamai. Nors Rodžerio akademijoje nebuvo (kaip tik tuo metų Rodžeris buvo išvykęs į ligoninę, kur su savo drauge laukė pasirodant naujojo Gracie klano palikuonio:), treniruotę pravedė vienas pačių geriausių (kaip kas sako – pačiu geriausiu) Gracie Jiu-Jitsu mokytojų, Rodžerio tėvas, Mauricio Motta Gomez‘as. „Buvo žiauriai smagu!“ – taip apibudino treniruotę Modestas.

Mauricio ir lietuvaičiai

Mauricio ir lietuvaičiai

Galime pasidžiaugti savo komandos draugų entuziazmu, užsispyrimu ir noru tobulėti. Labai smagu matyti kaip vyrai vienas kitą palaiko, stengiasi vienas kitam padėti, ir treniruotėse, ir varžybų metu. Džiugu matyti kaip auga ne tik jų meistriškumas, bet ir ugdosi charakteris, bei dosni širdis.

Pabaigai, padėka visiems padėjusiems pasiruošti šiam čempionatui! Ir įpatinga padėka treneriams Egidijui Braziui (klubas „Titanas„) ir Edmundui Štarevičiui, padėjusiems sportininkams pagerinti savo imtynių įgūdžius.

Užbaigiant straipsnį dar norisi kartu pasidžiaugti mūsų draugo Rodrigo Cavaca (CheckMat BJJ) iš Brazilijos, užimta antrąja vieta pasaulio bjj čempionate (BJJ Mundial 2009), ultra sunkioje svorio kategorijoje.

Be the first to comment on "Medaliai Anglijos „British Open“ čempionate"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*