BJJ taisyklės

bjj varžybų momentas 2

bjj varžybų momentas 2Braziliško Džiu-Džitsu (Brazilian Jiu-Jitsu) esmė yra priversti priešininką pasiduoti skausminiu veiksmu. Visi kiti veiksmai vertinami tik kaip pagalbinės (paruošiamosios) priemonės galutiniam tikslui pasiekti. Jei nei vienam iš kovotojų nepavyksta  per kovai skirtą laiką pasiekti pergalės skausminiu veiksmu – skaičiuojami taškai, gauti už techninius veiksmus.
Priklausomai nuo organizacijos, kurioje vyksta varžybos, taisyklės gali šiek tiek skirtis. Tačiau šiuo metu yra tendencija vadovautis bendrai priimtomis taisyklėmis.
Štai kaip yra vertinami įvairūs technikos veiksmai:

I. Kova baigiasi anksčiau laiko, jei yra atliekamas švarus skausminis (laužimo; smaugimo) veiksmas („Submission„).

Atsižvelgiant į sportininkų amžių ir techninį pasiruošimą, yra leidžiami praktiškai visi skausminiai veiksmai, beveik visoms kūno dalims. Draudžiami skausminiai veiksmai ant pirštų ir kai kurie veiksmai tiesiogiai nukreipti į stuburą. Taip pat sportinėje kovoje draudžiamas  ir kulno sukimas (lengvai traumuojamas kelio sąnarys).

II. Aukščiausiai vertinamos taškais yra pačios pavojingiausios padėtys (pavojingiausios jos yra kovose be taisyklių, kai kova vyksta, kombinuojant smūginę ir skausminių veiksmų technikas. Tačiau  sportinės varžybos ir atsirado todėl, kad būtų galima tobulinti imtynių įgūdžius realiai kovai).

III. Aukštai yra vertinama gynybinės pozicijos („Gardos„) apėjimas. (Tai taip pat Vale Tudo – kovos be taisyklių patirtis. Kadangi gulintis ant nugaros priešininkas efektingai gali gintis ir kontratakuoti tik iš padėties, kai kojomis yra kontroliuojami (kaustomi) viršuje esančio oponento judesiai).

IV. Žemesniais balais yra vertinami metimai ir pervertimai (parteryje). BJJ metimai yra tik priemonė pervesti kovą į parterį. Daugiau jokios ypatingos reikšmės Džiu-Džitsu kovoje jie neturi. Metimus stengiamasi atlikti taip, kad parteryje  padėtis  būtų kuo palankesnė. Atsisakoma veiksmų, kurie kelia riziką papulti į nepageidaujamą (pavojingą) padėtį, kadangi po metimo (pavykusio ar ne) kova yra nestabdoma.

V. Sąlyginai taškai skaičiuojami už veiksmus, kurie negali būti įvertinami pilnaverčiais balais, arba, jei priešininkas papuola į pavojingą padėtį, už kurią taip pat negalima skirti taškų.

Be the first to comment on "BJJ taisyklės"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*